TOMÍKOVO VELKÉ DOBRODRUŽSTVÍ

V OBRAZECH

E x p e d i c e . C h i l e - B o l i v i e - P e r u . 2 0 0 0

S T O R Y

    Zatím velmi stručně: Cestu vymyslel Šimon s Vlaďkou, já sem se přidal. Ještě s námi měli jet další dva kamarádi, ale selhal ženský faktor (ahoj Hanko!). Původní plán bylo pouze Peru, nakonec, pod vlivem cestovatelské četby (Mykiska, Burian, ruzný cestopisy z WEBu..), vykrystalizovala trasa sever Chile - Bolivie - jih Peru. Cesta začla 21. dubna odletem z Ruzyně do Santiaga (přestup ve Frankfurtu, mezipřistání v Buenos Aires, letěli sme s Lufthansou) a skončila 20. května příletem z Limy (opět s přestupem ve Frankfurtu). Víc zatím viz. mapky a fotky. Rozhodně to bylo bombastický, nelituju nákladů, energie ani času, podobnej vejlet vřele doporučuju. A žádný strachy, okradly nás jen jednou (konkrétně Vlaďku, věštkyně v La Sereně, o 30.000 pesos, což je cca 60USD) a to byla naše blbost, jinak klídeček.. Jen je potřeba, zvlášť v Peru, skousnout protivnou vlezlost všech, co by rádi na turistovi něco trhli (furt mu něco vnucujou, někteří sou opravdu dost neodbytní).

M A P K Y

    V souboji mezi smyslem pro chronologii a chutí dodržet tak nejak logicky vzájemnou polohu navštívených států zatím vítězí chronologie, tzn. mapky sou tu v tom pořadí, v jakym sme daný země navštívili. Bíločerný kolečka na trase (což je ta červená čára :) značí místa, kde sme se trošku významnější chvíli zdrželi. Vyjímkou je park Alto Madidi v Bolivii, nevím přesně, kam bych měl to kolečko prdnout (každopádně sme chvíli jeli po tom Rio Beni).

Chile
Chile
Bolivie
Bolivie
Peru
Peru

F O T K Y

    Fotil sem taťkovým (díky taťko!) foťáčkem Canon Prima Super 28 (nebo tak nějak, ještě se kouknu), což je takový ten pidi automat se zoomem, prvních sedm filmů byly Agfy HDC 200, poslední - osmý - byl Kodak něco 200, jen tak na zkoušku. Taky to bylo vlastně poprvé, co sem něco "pořádně" fotil. Fotky obojímu zhruba odpovídají, řekl bych. Protože máme v práci jen černobílý scanner (bohužel se mi ho nepodařilo ani pořádně vyčistit), jsou zatím všechny fotky naskenovány černobíle, což není asi úplně ončo, tož sem se s tím příliš neprplal a je jich tu zatím jen pár (ale zas těch nej). Spíš bych se na to, dokud nebude k dispozici scanner barevný, vyprd, kdyby se mi už tak děsně moc nechtělo dělat tyhle stránky.

E P I L O G

"Chcete-li viděti fotky všechny, barevně a s barvitým vyprávěním ještě před dokončením tohoto webu (ke kterému mimochodem vůbec nemusí dojíti), můžete mě zkusiti někam vytáhnouti :)" - Tomáš, kapitola čtvrtá, verš první

:o)
funTomas (c) 2000-2005