Bolívie

Avaroa (první bolivijská vesnička za hranicemi s Chile, cca dvanáct obyvatel) - Yogi, japonec, redaktor japonského časopisu BikeGuide na služební cestě kolem světa, fakt frajer..
Avaroa - Celkem prima večer v kanceláři výpravčího, zatímco sme hráli kostky, padla Becherovka.
La Paz - Takhle to tam vypadá všude a stále, asi nejživější město našeho vejletu.
La Paz - Jeden z obchůdků na čarodějnickém trhu (sušená lamí embria, sušený pařáty buhví čeho a spousta podobných lahůdek).
Národní park Alto Madidi, procházka po džungli - Pavouček..
Národní park Alto Madidi, cesta zpět do Rurre - Póóóhodička..
Pampa kousek od n.p. Alto Madidi - krokodýlek, bylo jich tam až hamba..
Rodinka kapibar takytam. Jsou to vegetariáni, prý příbuzní se slonem (?).
A ještě rozkošná žlutá opoce.
Pampa, nocležiště - V pampě sme přespávali u nějakých známých jednoho našeho průvodce (aspoň si to myslíme), večer sme s nima trochu poseděli u nejakýho pekelnýho bolivijskýho drinku (něco mezi slivovicí a buhví čim, bylo to dost silný a ne moc chutný). Račte si všimnout, jak maj všichni naducaný tvářičky. A není to tak, že by tam měli třeba jablíčka nebo tak něco, maj tam narvanou koku, na lavičce mezi třetím a čtvrtým pánem zleva je jí dokonce vidět celej pytlík (stál cca dva soly, tzn. dvacku). Zkusili sme, ale nic, jen jinak odolný Šimon po ní prej měl sr...u :) Pro znásobení účinku si k ní ještě berou kousek nějakýho kořene, pro vylepšení chuti jedlou sodu. No, podle mě je fakt dobrej akorát ten čaj (mate de coca).
Pampa - druhý den sme se vydali lovit anakondu, tohle mládě byla největší (a taky jediná :), na kterou sme narazili..
Rurrenabaque, n.p. Alto Madidi, po návratu z pampy v sídle cestovky, s níž sme džungli i pampu absolvovali - Že sem ale řádné chlapisko! Prach, pot, neholena tvář, tmavý brejle faktor 4 (znalec ocení), jemný toaletní papír..
Další den ráno sme se tam (do tý cestovky) ještě na chvilku vrátili vyfotit si jejich ochočenýho tukana.
Tiahuanaco - Brána slunce..
..a Brána měsíce, krása, co?


funTomas (c) 2000-2005